Program

Alle filmer
Festivalprogrammet
Alle filmer
Kalender
Alle land
Alle land
Australia
Belgia
Canada
Danmark
Finland
Frankrike
Hellas
Irland
Island
Israel
Italia
Japan
Kina
Litauen
Luxembourg
Nederland
Norge
Portugal
Spania
Storbritannia
Sveits
Sverige
Tsjekkia
Tyrkia
Tyskland
Ukraina
Ungarn
USA
Østerrike
Alle visningssteder
Alle visningssteder
Vega Scene
Paulus Kirke
Brewdog // Aku Aku // Oslo Velo
Kulturkirken Jakob
Ringen Kino
Schous Plass
Alle visningstider
Alle visningstider
mandag 29. august
tirsdag 30. august
onsdag 31. august
torsdag 1. september
fredag 2. september
lørdag 3. september
søndag 4. september
Alle sjangre
Alle sjangre
Animasjon
Dokumentar
Drama
Eksperimentell
Familie
Humor
Kortfilm
Musikal
Samtale
Science Fiction
Skrekk
Spenning
TV-serie

12 bragder

Norge, Sverige 2022, Izer Aliu, 1t 45m

fre. 02.09
18:00
Ringen Supreme
Fest
lør. 03.09
16:00
Vega 2
søn. 04.09
18:15
Ringen 6
Møt regissøren

15 år senere

Norge 2022, Charlotte Røhder Tvedt, 1t 30m

søn. 04.09
14:45
Vega 1
Panelsamtale

A Taste of Whale

Frankrike 2022, Vincent Kelner, 1t 29m

tir. 30.08
20:00
Ringen 3
Panelsamtale
ons. 31.08
18:15
Ringen 4
Møt regissøren

After Yang

USA 2021, Kogonada, 1t 36m

lør. 03.09
21:00
Vega 1
søn. 04.09
14:45
Ringen Supreme

Aftersun

Storbritannia 2022, Charlotte Wells, 1t 36m

ons. 31.08
20:00
Vega 1

Bak sløret

Østerrike 2022, Kurdwin Ayub, 1t 27m

man. 29.08
21:00
Vega 3
tor. 01.09
15:45
Ringen 3
søn. 04.09
20:45
Vega 2

Bakom den svenska modellen

Sverige 2022, Viktor Nordenskiöld, 1t 15m

tor. 01.09
17:30
Vega Salongen
Panelsamtale
lør. 03.09
14:00
Vega 2

Blaze

Australia 2022, Del Kathryn Barton, 1t 41m

ons. 31.08
15:30
Ringen 6
tor. 01.09
15:45
Ringen 4
lør. 03.09
13:00
Ringen Supreme

Burlesque

USA 2010, Steve Antin, 1t 59m

tor. 01.09
20:30
Schous Plass
Utekino

Coyote Ugly

USA 2000, David McNally, 1t 40m

fre. 02.09
20:30
Schous Plass
Utekino

Daughters

Sverige 2022, Jenifer Malmqvist, 1t 30m

tor. 01.09
20:45
Ringen 4
lør. 03.09
14:00
Vega 3
søn. 04.09
12:15
Ringen 3

Deadstream

USA 2022, Joseph Winter, Vanessa Winter, 1t 27m

tir. 30.08
15:45
Ringen 6
fre. 02.09
21:15
Ringen 4
søn. 04.09
13:45
Ringen 4

Descent Into the Maelstrom

Norge 2019, Jan Vardøen, 1t 8m

tir. 30.08
18:30
Schous Plass

Dreamgirls

USA 2006, Bill Condon, 2t 10m

tir. 30.08
20:30
Schous Plass
Utekino

Du som er i himlen

Danmark 2021, Tea Lindeburg, 1t 25m

tor. 01.09
21:15
Ringen 6
fre. 02.09
15:45
Ringen 5
søn. 04.09
13:45
Vega 3

Døgnfluer 20 - En spillefilm laget på ett døgn!

Norge 2022, Tiden får vise, 1t 30m

man. 29.08
20:45
Vega 1

En vakker morgen

Frankrike 2022, Mia Hansen-Løve, 1t 52m

tir. 30.08
20:30
Vega 1
ons. 31.08
21:00
Ringen Supreme
søn. 04.09
18:00
Vega 2

Encanto

USA 2021, Jared Bush, Byron Howard, 1t 42m

tor. 01.09
17:00
Schous Plass
Utekino

Ennio: The Maestro

Italia, Belgia, Nederland, Japan, Kina, Tyskland 2021, Giuseppe Tornatore, 2t 36m

tor. 01.09
20:00
Ringen Supreme
Spesialvisning
søn. 04.09
17:30
Vega 1
Intro

Fashion Babylon

Frankrike 2022, Gianluca Matarrese, 1t 15m

tir. 30.08
18:00
Ringen 3
Strikkekino
ons. 31.08
16:00
Ringen 4
fre. 02.09
16:30
Vega 2

Ferskenlunden i Catalonia

Spania 2022, Carla Simón, 2t

ons. 31.08
12:00
Ringen 3
Seniorkino
fre. 02.09
18:15
Ringen 6
lør. 03.09
18:15
Vega 3

Fire of Love

Canada, USA 2022, Sara Dosa, 1t 33m

tor. 01.09
20:30
Vega 1
Intro
fre. 02.09
18:00
Vega 1
Intro
lør. 03.09
20:45
Ringen 3

Flux Gourmet

Storbritannia, USA, Ungarn 2022, Peter Strickland, 1t 41m

tor. 01.09
18:15
Vega 3
lør. 03.09
20:45
Vega 3
søn. 04.09
20:45
Ringen 4

Futura

Italia 2021, Pietro Marcello, Francesco Munzi, Alice Rohrwacher, 1t 55m

tor. 01.09
20:15
Vega 2
Møt regissøren
fre. 02.09
18:00
Ringen 5
Møt regissøren
lør. 03.09
13:00
Ringen 4

Gentle

Ungarn 2022, László Csuja, Anna Nemes, 1t 32m

tir. 30.08
18:15
Ringen 4
lør. 03.09
21:00
Ringen 4
søn. 04.09
18:00
Vega 3

Girl Picture

Finland 2022, Alli Haapasalo, 1t 40m

tir. 30.08
18:00
Ringen 5
fre. 02.09
18:00
Vega 3
Møt regissøren
lør. 03.09
15:30
Ringen 3
Møt regissøren

Glitter

USA 2001, Vondie Curtis-Hall, 1t 44m

ons. 31.08
20:30
Schous Plass
Utekino

Gutta på skauen

Norge 2022, Ida Sagmo Tvedte, Liv Karin Dahlstrøm, Rune Denstad Langlo, 4t

ons. 31.08
18:00
Vega Salongen
TV-serie

Hélène & Mathieu

Frankrike, Tyskland, Luxembourg, Norge 2022, Emily Atef, 2t 3m

søn. 04.09
17:30
Ringen Supreme

Hendelsen

Frankrike 2021, Audrey Diwan, 1t 40m

søn. 04.09
20:45
Ringen Supreme
Intro // Fokus: Abort

Hvor er Anne Frank

Frankrike, Belgia, Luxembourg, Nederland, Israel 2021, Ari Folman, 1t 39m

lør. 03.09
13:30
Vega 1
søn. 04.09
12:15
Ringen Supreme

Kandis for livet

Danmark 2021, Jesper Dalgaard, 1t 30m

tir. 30.08
18:00
Ringen 6
ons. 31.08
18:00
Ringen 3
søn. 04.09
15:45
Vega 2

Karaoke Paradise

Finland 2022, Einari Paakkanen, 1t 12m

tir. 30.08
20:45
Ringen 4
tor. 01.09
16:00
Ringen 5
søn. 04.09
13:00
Vega 1

Katja drømmer om å våkne

Norge 2021, Truls Krane Meby, 1t 12m

fre. 02.09
20:45
Vega 3
Møt regissøren
lør. 03.09
15:45
Ringen 5
Møt regissøren

Klondike

Ukraina, Tyrkia 2022, Maryna er Gorbach, 1t 40m

ons. 31.08
15:45
Ringen 5
Intro // I kryssilden
tor. 01.09
20:45
Vega 3
Intro // I kryssilden

Knøttekino: Fest hos Albert Åberg

Sverige 2022, Tomas Alfredson, 57m

søn. 04.09
13:00
Vega Salongen
Knøttekino
søn. 04.09
14:30
Vega Salongen
Knøttekino

Krigere

Norge 2022, Jon Haukeland, 1t 25m

tir. 30.08
18:30
Vega 2
Verdenspremiere
tor. 01.09
18:30
Ringen 6
Møt regissøren
søn. 04.09
13:30
Ringen 5

Lise & Snøpels - Venner for alltid

Tsjekkia 2021, Jan Bubenicek, Denisa Grimmová, 1t 10m

tir. 30.08
17:00
Schous Plass
Utekino

Marcel the Shell with Shoes On

USA 2021, Dean Fleischer-Camp, 1t 29m

lør. 03.09
18:45
Ringen 5
søn. 04.09
18:30
Ringen 4

Mariupolis 2

Litauen, Frankrike, Tyskland 2022, Mantas Kvedaravičius, 1t 52m

ons. 31.08
18:00
Ringen 6
Intro // I kryssilden
tor. 01.09
18:00
Ringen 5
Intro // I kryssilden

Mass

USA 2021, Fran Kranz, 1t 51m

man. 29.08
18:30
Vega 3
fre. 02.09
15:30
Ringen 6
lør. 03.09
12:45
Ringen 3

Miss Viborg

Danmark 2022, Marianne Blicher, 1t 39m

ons. 31.08
18:30
Ringen 5
tor. 01.09
18:15
Ringen 4
søn. 04.09
13:30
Vega 2

Nelly & Nadine

Sverige, Belgia, Norge 2022, Magnus Gertten, 1t 33m

tir. 30.08
19:30
Paulus Kirke
Spesialvisning
ons. 31.08
21:15
Ringen 4
tor. 01.09
12:00
Ringen 3
Seniorkino

Never Rarely Sometimes Always

USA 2020, Eliza Hittman, 1t 41m

fre. 02.09
18:15
Vega 2
Intro // Fokus: Abort

Nordisk Råds Filmpris: Danmark

2022, Kommer, 2t

fre. 02.09
19:30
Ringen 3

Nordisk Råds Filmpris: Finland

2022, Kommer, 2t

fre. 02.09
16:45
Ringen 3

Nordisk Råds Filmpris: Island

Island 2022, Kommer, 2t

lør. 03.09
15:15
Ringen 6

Nordisk Råds Filmpris: Norge

2022, Kommer, 2t

søn. 04.09
17:45
Ringen 3

Nordisk Råds Filmpris: Sverige

2022, Kommer, 2t

søn. 04.09
14:45
Ringen 3

Nothing Compares

Irland, Storbritannia 2022, Kathryn Ferguson, 1t 37m

fre. 02.09
21:15
Ringen Supreme
lør. 03.09
15:45
Vega 1
søn. 04.09
21:15
Ringen 6

Olga

Sveits, Frankrike, Ukraina 2021, Elie Grappe, 1t 25m

man. 29.08
20:30
Ringen 6
Intro // I kryssilden
tor. 01.09
16:15
Ringen 6
Intro // I kryssilden

Olsenbanden - Siste skrik

Norge 2022, Hallvard Bræin,

tor. 01.09
17:30
Ringen Supreme

Outside

Ukraina, Danmark, Nederland 2022, Olha Zhurba, 1t 19m

tir. 30.08
20:30
Ringen 5
Intro // I kryssilden
tor. 01.09
20:45
Ringen 3
Intro // I kryssilden

Palm Trees and Power Lines

USA 2022, Jamie Dack, 1t 50m

man. 29.08
20:45
Ringen 3
tir. 30.08
15:15
Ringen 5
ons. 31.08
20:30
Vega 3

Pix Crawl: Kortfilm

Norge, Sverige 2022, Ivar Aase, Ingrid Liavaag, Linda Gathu, Fanny Ovesen, Mohamed Chakiri,

ons. 31.08
19:00
Pix Crawl: Kortfilm

Rimini

Østerrike, Tyskland, Frankrike 2022, Ulrich Seidl, 1t 54m

ons. 31.08
20:15
Vega 2
fre. 02.09
20:45
Vega 2
søn. 04.09
18:00
Ringen 5

River

Australia 2022, Jennifer Peedom, Joseph Nizeti, 1t 15m

tor. 01.09
17:30
Kulturkirken Jakob
Spesialvisning
søn. 04.09
15:45
Ringen 5

Rodeo

Frankrike 2022, Lola Quivoron, 1t 45m

tir. 30.08
20:45
Ringen 6
lør. 03.09
18:15
Vega 2

Rottatouille

USA 2007, Brad Bird, Jan Pinkava, 1t 51m

fre. 02.09
17:00
Schous Plass
Utekino

Så jävla easy going

Sverige 2022, Christoffer Sandler, 1t 31m

ons. 31.08
21:15
Ringen 6
tor. 01.09
12:00
Ringen 4
Babykino
lør. 03.09
16:00
Vega 3

Sangen fra havet

Irland, Belgia, Luxembourg, Frankrike, Danmark 2014, Tomm Moore, 1t 33m

ons. 31.08
17:00
Schous Plass
Utekino

Sissy

Australia 2022, Hannah Barlow, Kane Senes, 1t 42m

man. 29.08
21:00
Ringen Supreme
tir. 30.08
16:15
Vega 2
ons. 31.08
21:00
Ringen 3

Sniktitt: NATT

Norge 2022, Mona Johanne Hoel, 1t 28m

ons. 31.08
18:00
Vega 3
Møt regissøren

Something In the Dirt

USA 2022, Justin Benson, Aaron Moorhead, 1t 56m

man. 29.08
20:30
Ringen 5
lør. 03.09
18:30
Ringen 6
søn. 04.09
20:15
Vega 3

Speak No Evil

Danmark, Nederland 2022, Christian Tafdrup, 1t 37m

tir. 30.08
21:15
Ringen Supreme
lør. 03.09
21:15
Ringen 6
søn. 04.09
20:45
Ringen 5

Store små mennesker

Norge 2022, Gunhild Westhagen Magnor, 1t 10m

ons. 31.08
12:00
Ringen 4
Babykino
fre. 02.09
19:15
Ringen 4
lør. 03.09
15:45
Ringen 4
Møt regissøren

Syk pike

Norge 2022, Kristoffer Borgli, 1t 35m

man. 29.08
18:00
Vega 1
Åpningsseremoni
man. 29.08
18:30
Ringen Supreme
man. 29.08
18:30
Vega 2
+ flere visninger

Terroir To Table - Wine Lovers' Guide to Food and Wine

Danmark 2022, Rasmus Dinesen, 1t 20m

tor. 01.09
20:00
Kulturkirken Jakob
Spesialvisning
lør. 03.09
18:30
Ringen 3

The Happy Worker - Or How Work Was Sabotaged

Finland, Norge 2022, John Webster, 1t 18m

tir. 30.08
17:30
Vega Salongen
Panelsamtale
ons. 31.08
21:00
Ringen 5
Møt regissøren
søn. 04.09
11:30
Ringen 4

The Humans

USA 2021, Stephen Karam, 1t 48m

ons. 31.08
18:00
Vega 2
tor. 01.09
21:00
Ringen 5
lør. 03.09
18:15
Ringen 4

The Mission

Finland 2022, Tania Anderson, 1t 35m

man. 29.08
20:45
Ringen 4
tor. 01.09
16:00
Vega 2
søn. 04.09
12:45
Ringen 6

The North Drift

Tyskland 2022, Steffen Krones, 1t 34m

tir. 30.08
15:45
Ringen 4
tor. 01.09
20:00
Vega Salongen
Panelsamtale
fre. 02.09
16:30
Ringen 4
Møt regissøren

The Sacred Spirit

Spania 2021, Chema García Ibarra, 1t 38m

man. 29.08
21:00
Vega 2
lør. 03.09
13:15
Ringen 5

The Scary of Sixty-First

USA 2021, Dasha Nekrasova,

tir. 30.08
21:00
Vega 3
fre. 02.09
21:00
Ringen 5
lør. 03.09
20:30
Vega 2

The Tsugua Diaries

Portugal 2021, Maureen Fazendeiro, Miguel Gomes, 1t 42m

ons. 31.08
15:30
Ringen 3
søn. 04.09
16:00
Ringen 4

Thomas mot Thomas (en sensasjonell teori om det ubetydelige livet i multiverset)

Norge 2022, Jakob Rørvik, 1t 38m

ons. 31.08
18:00
Ringen Supreme
Panelsamtale

Tori and Lokita

Belgia 2022, Jean-Pierre Dardenne, Luc Dardenne, 1t 28m

tor. 01.09
18:15
Vega 2
lør. 03.09
21:30
Ringen Supreme
søn. 04.09
15:45
Vega 3

Triangle of Sadness

Sverige, Frankrike, Storbritannia, Tyskland, Tyrkia, Hellas 2022, Ruben Östlund, 2t 22m

lør. 03.09
17:30
Ringen Supreme
Avslutningsfilm
lør. 03.09
18:00
Vega 1

Tyngde + Første stemme

Norge 2022, Thomas Østbye, 1t 22m

tir. 30.08
18:30
Vega 3
Møt regissøren
søn. 04.09
11:30
Ringen 5

Ukekino // Barnehager

Norge 2022, Natalia Malykhina, Aliona Baranova, 30m

tir. 30.08
12:00
Schous Plass
Utekino
ons. 31.08
12:00
Schous Plass
Utekino
tor. 01.09
12:00
Schous Plass
Utekino
+ flere visninger

Utvandrerne

Norge, Sverige 2021, Erik Poppe, 2t 28m

tir. 30.08
17:00
Ringen Supreme
Regirommet

Veien hjem

Norge 2022, Emilie Beck, 1t 10m

tor. 01.09
18:00
Vega 1
Fest
lør. 03.09
13:15
Ringen 6
søn. 04.09
15:15
Ringen 6

War Pony

USA 2022, Gina Gammell, Riley Keough, 1t 55m

ons. 31.08
17:30
Vega 1
fre. 02.09
21:00
Ringen 6
søn. 04.09
21:00
Vega 1

Will-o'-the-Wisp

Portugal 2022, João Pedro Rodrigues, 1t 7m

tir. 30.08
21:00
Vega 2
lør. 03.09
21:00
Ringen 5

Work in Progress: Voice & The Recovery Channel

Norge 2022, Ane Hjort Guttu, Ellen Ugelstad, 1t 45m

søn. 04.09
16:30
Vega Salongen